آکادمی آرایش

جدید ترین آرایش خلیجی و خطی عربی- جدیدترین مدل کوتاهی مو و رنگ مو-ناخن- هیر اکست

طرز نگهداری از پوست

از آنجایی که پوست شما تا آخر عمرتان با شماست پس بهتر است که از آن به بهترین وجه ممکن نگهداری کنید.همان طور که بارها شنیده اید جلوگیری بهتر از درمان است. به هیچوجه نگران نباشید که دیگر دیر شده ا ست امروزه مواد های مختلفی در بازار یافت میشوند که میتوانند در هر سنی که باشید به  پوست شما طراوت و تازگی دهد.

ما در آکادمی آرایشگران بر این اعتقاد نیستیم که شما باید بیشتر از انچه نیاز دارید  انجام دهید. اگرچه خیلی ازافراد ممکن است که کار های بیشتری برای نگهداری از پوستشان انجام دهند اما ما معتقدیم که یک تمیز کردن عادی روزانه میتواند همه آن چیزی که یک پوست به ان احتیاج دارد را در اختیار شما قرار دهد.  پس قبل ازاینکه بخواهید که پول بیشتری برای پوستتان خرج کنید بهتر است برای ۶ تا ٨ هفته فقط روتین تمیز کردن معمولی را انجام دهید. دراین موقع شما  پوست خود را بهتر خواهید شناخت و میدانید که چه نوع کرم و کمک کننده دیگری  را احتیاج دارد.

از چه سنی باید شروع به نگهداری از پوستتان بکنید.

بهترین زمان برای شروع از نگهداری پوست از همان نوجوانی است. ما وانمود میکنیم که شما از زمان ٢٠ تا ٣٠ سالگی شروع بکنید. در این زمان باید از روتین تمیز کردن روزانه پوست خود شروع کنید. این مربوط به استفاده از مواد  آرایشی نیست. آرایش بسیار کمک کار است تا یک فرد را زیباتر نشان دهد ولی بدانید که یک آرایش روی صورتی که صاف و یکدست و مرطوب است بهتر مینشیند و طولانی تر باقی میماند.

برای داشتن صورتی زیبا باید دو بار در روز صورت و پوست خود را تمیز کنید. تمیز کردن صورت در اول صبح صورت شما را برای روز آماده و تمیز کردن آن در شب به آن فرصت ترمیم میدهد. استفاده از کلینزر - تونر و پوشش دادن با یک کرم مرطوب کننده آن را پوشش داده و محافظت میکند.  انجام این کار قبل از آرایش کردن دوام آرایش شما را بیشتر میکند.

استفاده از کلینزر و تونر بعد از آرایش مواد آرایشی و گردو خاک و کثافت را از صورت شما تمیز میکند و اجازه میدهد که پوست خود به خود ترمیم شود. کارشناسان  زیبایی اشاره کرده اند که اگر صورت خود را از مواد آرایشی تمیز نکنید پوست  برای هر یک شب ٨ روز بیشتر پیر میشود.

 پس اولین و  بهترین کار این است صورت خود را دو بار در روز مخصوصا بعد از استفاده از مواد آرایشی با کلینزر و تونر تمیز کنید و با یک کرم مرطوب کننده آنرا محافظت کنید.

 

روتین بعدی نگهداری از پوست صورت انجام فشیال توسط یک بیوتی ترپیست حرفه ای که صورت شما را زیر زره بین های مخصوص به نام مگ لمپ بررسی و با توجه به نوع پوست شما روش و مواد خاصی را برای بهبودی صورت شما استفاده میکند. ماساز پوست- بخور دادن- ماسک گذاشتن و همچنین ممکن است با دستگاه های خاصی به ان لیفتینگ بدهد. و در سر آخر میتواند کرم های دیگری را برای شما تجویز کند.

من در اینجا میخواهم به چند کرم که در کنار روتین روزانه به شما کمک کند اشاره کنم.

 Skin Scrub

این مواد اکسفولیت نامیده میشود و دارای موادی مانند گریپفوروت و لیمو و لیمو ترش است که پوست را سفید و پوست های مرده را از صورت میبر د. میتواند پوست را مرطوب هم بکند. 

Gentle Skin Peel

این مواد دارای آنزیم های آناناس بوده که صورت های تیره را بشاش و با لیموی موجود باعث سفیدی و تمیزی بیشتر پوست میشود. با ماساز روی صورت و یا لیف های بیوتی گرم آنرا از صورت تمیز کنید.

Tired 'I' Gel

این کرم زلی دور چشم خستگی و پف کردگی و سیاهی دور چشم را کاهش میدهد

 'I' Repair Cream

این کرم ترمیم دور چشم چین و چروک و خط های ریز دور چشم را ترمیم میکند و ان را بهبود میبخشد.

Masks

ماسک های تغذیه کننده و لوکس بیشتر درمان کننده و بهبود دهنده پوست هستند . این ماسکها پوست را ترمیم و بالانس میکنند . این ماسکها دارای مواد مورد نیاز تغدیه ای پوست هستند. بعد از استفاده از انها پوست نرم و بشاش و پر طراوت میشود.

 Skin Lightening

این مواد لکه های  تیره روی پوست را که از پیری روی پوست میافتد را کاهش میدهند و لکه را کمرنگ میکنند.

Antioxidants

این کرمها چین و چروک صورت را کاهش میدهد.  تاثیرات منفی نور خورشید را کاهش میدهد.

Sunscreen

کرمهای ضد افتاب با اس پی اف بالای ١۵ پوست را از اشعه مضر افتاب محافظت میکند. و از واجبات استفاده روزانه امروزی است.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم اسفند ۱۳۸۷ساعت 20:16  توسط گیتی منصوری  |